ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı.

          24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.           Çelenk Sunma töreni  İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Halil İbrahim YAMAN, Okul Müdürleri, Emekli Öğretmenler, Aday Öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.
24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı.

     Çelenk sunma töreninden sonra  Oğuzlar Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlama Programı gerçekleştirildi 

    24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Oğuzlar Kaymakamı Sayın Servet GÜN, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Halil İbrahim YAMAN ,  Belediye Başkanı Orhan ATEŞ, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Daire Amirleri, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşların  katılımıyla  gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Halil İbrahim YAMAN 24 Kasım Öğretmenler Günü anlam ve önemini belirten konuşmasında, Sayın Kaymakamım, Belediye Başkanım, Saygıdeğer Misafirler, geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi üstlenen, nesillerin emanet edildiği, geleceğimizin mimarı, Cumhuriyetimizin fedakar evlatları kıymetli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler. "Öğretmenler Günü" programına hoş geldiniz diyor; bütün öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü en içten duygularla kutluyorum.

Böyle kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak birlik-beraberliği sağlama, sorunlarımızı konuşma ve çözüm yollari arama; en önemlisi de öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı hale gelmesini sağlama ve kamuoyu oluşturma açısından önemlidir. Bu açıdan her 24 Kasım biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, çağdaşlığın, güvenin, basarinin, hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin, bir şeyler beklemeden hep vermenin, beni düşünen var mı acaba diye örgencisini rüyasında görecek kadar düşünmenin, bir harf, bir sayı öğrenildiğini görünce sevinçten uçmanın, örgencisini iyi yerlerde görünce kıskanmamanın ve onunla gurur duymanın, kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin geleceğin imzasıdır öğretmen.

Bir eğitimcinin dediği gibi “Çocuk boş bir levhadır, üzerine neyi yazarsanız onu okursunuz.” Bu sözler açıklıyor ki öğretmenler insanlığın en önemli unsurlarıdır. Bu yüzdendir ki öğretmenlik peygamberlik mesleği diye anılır olmuştur.

Değerli arkadaşlarım,

Bu kadar şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim. Hepiniz bilmektesiniz ki milletlerin var oluşlarını ve yok oluşlarını belirleyen öğretmenlerdir.

İnsani sevmeyi, bu milleti bir arada tutan temel değerlere bağlılığı, vatan ve bayrak sevgisini, ne için yaşayıp ölünmesi gerektiğinin bilincini, dostunu, düşmanını nesillere öğretecek sizlersiniz.

Hedefimiz: Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu arttırmak, ayrıca milli birlik ve bütünlük içinde ekonomik sosyal ve kültürel kalkınmanın seçkin bir ortağı yapmak olmalıdır.

Bu açıdan asil vazifemiz: Türkiye Cumhuriyeti´ni ilelebet yaşatmak ve bunun için; milli-manevi değerlerimiz etrafında sıkılmış bir yumruk gibi kenetlenmek ve çok çalışmaktır.

 

Abraham LINCOLN´ UN deyimiyle:

-Zaman alacak biliyorum ama, eğer öğretebilirsen onlara,

-Kazanılan bir liranın, bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğret.

-Kaybetmeyi öğrenmesini öğret onlara ve kazanmaktan da neşe duymayı.

-Kıskançlıktan uzaklara yönelt onları.

Eğer yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret.

-Bırak erken örgensinler, zorbaların görünüşte galip olduklarını...

-Öğretmenim eğer yapabilirsen onlara;

Şiirin, edebiyatın, musikinin, insanı sevmenin ve kitapların mucizelerini öğret

-Ama onlara sessiz zamanlar da tanı.

Gökyüzündeki kuşların, günesin altındaki arıların ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin ebedi gizemini öğret.

-Hata yapmanın, hile yapmaktan daha çok onurlu olduğunu öğret.

-Herkes onlara yanlış olduğunu söylediğinde dahi; Onlara haklı olduklarında kendi fikirlerine inanmayı öğret

-Tüm insanları dinlemesini öğret onlara,

-Ancak; kendi kulaklarıyla duymayı, kendi gözleriyle görmeyi ve kendi akıllarıyla düşünmeyi öğretmeyi unutma!

-Onlara toplumun ortak değerleriyle barışık olmayı öğret öğretmenim

-Eğer yapabilirsen; üzüldüğünde bile, nasıl gülümseneceğini öğret onlara.

-Ve gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğret.

-Onlara kuvvetlerini ve beyinlerini en yüksek fiyatı verene satmasını,

FAKAT HİÇBİR ZAMAN KALPLERİNE VE RUHLARINA FİYAT ETİKETİ KOYMAMALARINI ÖĞRET.

-Ve eğer haksızlıklar karsısında, haklı olduğuna inanıyorsa;

DİMDİK DİKİLİP SAVAŞMASINI ÖĞRET.

ADAM GİBİ ADAM OLMAYI ÖĞRET ÖĞRETMENIM,

 

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor; şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyor, bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyorum." dedi. Emekli Öğretmen Ahmet TURAN da konuşmasını tamamladıktan sonra  şiirler okundu, yarışmada derceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Program bitiminde Oğuzlar Belediyesi Altınkoz Tesislerinde düzenlenen yemek prgramına geçildi. Yemekten sonra Oğuzlar Kaymakamı Sayın Servet GÜN ve Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan ATEŞ´e Eğitim ve Öğretime sağladıkları destekten dolayı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil İbrahim YAMAN tarfından Teşekkür Plaketi takdim edilmiştir. Müzik eşliğinde program devam etti. 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.