ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATCIOĞLU "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Sevgili Öğretmenlerimiz; Toplumların gelişmesini sağlayan, refah seviyesini yükselten ve onları her alanda daha başarılı, huzurlu, kendinden emin ve güvenli kılacak yegâne unsur eğitimdir. Eğitimin mimarları ise sizlersiniz. 
ATCIOĞLU

Oğuzlar ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu  "24 Kasım Öğretmenler Günü" kutlama mesajı yayımladı.

Atcıoğlu, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Sevgili Öğretmenlerimiz; Toplumların gelişmesini sağlayan, refah seviyesini yükselten ve onları her alanda daha başarılı, huzurlu, kendinden emin ve güvenli kılacak yegâne unsur eğitimdir. Eğitimin mimarları ise sizlersiniz. Doğumdan ölüme kadar hayat boyu uzun ince bir yolu olan eğitim, topluma ve insanlığa faydalı, doğayı seven, bütün canlı cansız varlıkları koruyup gözeten, değerleriyle barışık ahlak ve erdem sahibi bireylerin yetişmesine vesile olan, insanları hedeflerine ulaştıran, bilgi, irfan ve yeteneklerle donatan ve hayatımızı her anlamda şekillendiren önemli bir süreçtir. Bu önemli ve kıymetli süreci yönetecek ve tarihten bugüne medeniyetimizde olgunlaşarak gelişen kadim değerlerimizi, kültürel varlıklarımızı, bilgi ve birikimleri yarınlara aktaracak gençlerin yetişmesinde başrol oyuncuları sizlersiniz.

Başöğretmen Atatürk'ün "İnsanlık toplumunun en fedakâr, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir" sözü, öğretmenlerimizin değerini açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle nerede olursa olsun görevinin öğretmenlik olduğunun farkında olan, öğretmenlik şart ve donanımından ödün vermeden kendisini yenileyip geliştiren her türlü fedakârlıktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Öğretmenlik, öğrencilerin kalplerine sevgi ve güven aşılarken beyinlerine hayatı kazımaktır. Öğretmenlerin ağızlarından çıkan her kelimenin ayrı bir değeri ayrı bir önemi ve yerinde bir sebebi vardır.

Dünyadaki bütün mesleklerin temelinde öğretmenler yer alır. Bu yüzden yaptıkları sadece insanları ders konusunda bilgilendirmek değil, en iyi şekilde çevreyi, hayatı, varlıkları tanıtarak; bir aile ortamı sağlayarak öğrencilerini hayata hazırlamaktır.

Herkesin aklından çıkarmaması gereken şey öğretmenlerin de insan olduğu, duyguların canlı ve aynı zaman da anne-baba olduklarıdır. Yoksa ellerinde sihirli değnek olan nereye dokunursa orayı doğaüstü değiştirebilen kişiler değildir. Ancak kendisini zamana ve zamanın yenilikleriyle donatıp fedakarca çalışarak öğrencisinin eğitim ve öğretiminde en iyi olması için her yolu deneyen kişidir, öğretmen.

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle gerek aktif görev yapan gerekse de eğitim camiasına uzun yıllar emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan, görevleri başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum." dedi.

 

 

23-11-2022

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.