ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Oğuzlar'da okullar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile Oğuzlar halkının yoğun katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. 
Oğuzlar'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Oğuzlar Ortaokulu ve Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu'nun birlikte hazırladığı program katılımcılardan tam not aldı... Cumhuriyet bayramı kutlamaları 28 Ekim Perşembe günü saat 13:00'da 100. yıl parkında çelenklerin sunulması ile başladı. Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye başkanlığı çelenkleri Kaymakam Muhammed Turan, belediye başkanı Muzaffer Yıldırım tarafından sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Çelenk Sunma programı sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlama programı 29 Ekim Pazar günü Oğuzlar Kaymakamlığında Kaymakam Muhammed Turan, belediye başkanı Muzaffer Yıldırım'ın tebrigatları kabulü ile başladı. Tebrigat sonrası kutlama programı Oğuzlar Cumhuriyet meydanında devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Kaymakam Muhammed Turan, belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat OKUR, Emniyet Amiri Osman Esat Çelik, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri, gazi ve şehit yakınları, sivil toplu kuruluş temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Oğuzlar Cumhuriyet meydanında merkezde yer alan ilkokul ortaokul ve liselerin yanı sıra geniş halk kitlesinin katılımı ile cumhuriyet bayramı coşku ile kutlandı. Kaymakam Muhammed Turan, belediye başkanı Muzaffer Yıldırım meydanda bulunanların bayramlarını kutlayarak başlayan program Oğuzlar Kaymakamı Muhammed Turan tarafından günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunuşunu Cumhuriyet ve vatan sevgisi konulu şiirleri öğrencilerin okumaları takip etti. Kaymakam Muhammed Turan konuşmasında "uzun bir tarihi olan bir milletiz. Öyle bir milletiz ki m azlumların umudu olmuşuz. Bugün bayram kutlaması coşkusu, onuru ve sevincini hep beraber yaşamaktayız. Zorlu bir süreç sonrası elde ettiğimiz cumhuriyetimizi hep beraber sahip çıkarak koruyacağız. Cumhuriyetimizin 100, kuruluş yılı kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." dedi. Kutlama töreninde 100. yıl marşı eşliğinde öğrencilerin hazırladığı gösteriler, şiirler, oratoryo sunumu, tüm öğrencilerin beraber okuduğu marşlar, bardak oyunu ve özel öğrencilerin zeybek oyunu gösterisi sunum zenginliği sağladı. Protokol ve misafirlerin ilgi ve beğenisini kazandı. ilçe geneli düzenlenen 29 Ekim Konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Muhammed Turan, belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat OKUR ve protokol üyeleri tarafından verildi. Ayrıca İlçe geneli 100. yıl voleybol turnuvasında dereceye giren takım temsilcilerine kupa hediyeleri verildi. Ödül töreni sonrası tüm okulların bando takımı eşliğinde tören geçişi yapmaları sonrası 29 Ekim C umhuriyet bayramı kutlamaları sona erdi.

 

23-11-202323-11-202323-11-202323-11-202323-11-2023

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.