ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN SÜLEYMAN ATCIOĞLU'NUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN SÜLEYMAN ATCIOĞLU'NUN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Sevgi tomurcukları, ümidimiz, geleceğimiz olan sevgili çocuklar ;

23 Nisan bizim için öylesine bir tarih değildir. Bir dönüm noktasıdır, esaret zincirleriyle ayakları bağlanmak istenen yaralı aslanın bu esareti kabul etmediğinin, Sabrın sonunun selamet olduğunun en güzel örneğidir.

23 Nisan, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Türkiye Cumhuriyet Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı ile inşa edilmiş, üzerinden 104 yıl geçmiştir. İnanın ve unutmayın ki yine bu milletin birliği ve beraberliği sayesinde nice 100 yıllar geçecektir.

 

Türk milleti geçmişinde olduğu gibi bugün de kendi egemenliğini korumak için gerek sınırları içinde gerekse de sınırları dışında mücadelesini vermektedir; vermeye devam edecektir.

 

Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize karşı hainlik yapan bölücü ve yıkıcı faaliyetlerde bulunanlar karşısında, her zamankinden daha fazla birliğe ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım ve Sevgili öğrenciler;

Kendinizin ne kadar mühim, ne kadar kıymetli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.

"Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. / toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez."    diyor Mehmet Akif.

"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır"  diyen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1929'dan beri Milli Bayram olarak kutlanmaktadır.

Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir.

Sevgi, barış, dostluk, kardeşlik, bilim ve teknoloji aşısı olan aydınlık geleceğimize büyük bir kapı aralayan sevinç ve gururla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk'ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir.

Günümüzde on binlerce çocuğun anneleriyle birlikte katledildiği günleri yaşıyor olmanın üzüntüsü içerisindeyiz.

Bu sebeple Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları verecek; çocukların çocuk olduğu anlayışı içerisinde heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.

Sevgili çocuklar;

Her şeyin en güzeline layık olanlarsınız. Sizler, okuyan, anlayan, araştıran, sorup- sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

 

Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun...

 

Bu duygularla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104.Yıl Dönümü Kutlama töreninin hazırlanması ve sunulmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ederken,

Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

 

 

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.