ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MÜDÜRÜNÜN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin okullarına kavuşacakları yeni bir eğitim-öğretim yılına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.
İLÇE MÜDÜRÜNÜN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Oğuzlar ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu  2022-2023 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Atcıoğlu mesajında;

 

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin okullarına kavuşacakları yeni bir eğitim-öğretim yılına daha erişmenin sevincini yaşıyoruz.

 

Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; Çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımlara erişimleri yanında, tüm zararlı alışkanlıklardan koruyarak milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle yetiştirmektir. Eğitim bütün paydaşları ile tamam olur. Özellikle çocuklarımızın ilk eğiticileri olan anne ve babalar başta olmak üzere ülkemizin yarınlarını hazırlayan öğretmenlerimiz, taşıdıkları ağır sorumluluğun bilinciyle sorumluluk duygusu ile hareket etmeli, kendilerini iyi yetiştirmeli, zamanın gelişen ve değişen şartlarına göre kendilerini hazırlamalıdırlar.

 

Değerli Öğretmenlerimiz;

İnsanların ve toplumların şekillenmesinde ve yetiştirilmesinde, daha mutlu, daha huzurlu, bilgili ve bilinçli bir geleceğin hazırlanmasında, milli ve manevi değerlere sadık ve evrensel değerleri benimseyen geleceğimizin güvencesi olabilecek yeni nesil çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir.

Öğretmenliğin bir özveri mesleği olduğunun bilinciyle, kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz. 2022-2023 eğitim-öğretim yılını sorunsuz bir şekilde sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçirmenizi diliyorum.

 

Yarının umudu Sevgili Öğrenciler;

Saygı sevgi ve herkesi kucaklayarak çalışmak, başarmak birinci önceliğiniz olacaktır. Karşınıza zorluklar çeşitli engeller çıkacaktır. Karşımıza çıkan zorluklar, olumsuz durumlar karşısında pes etmeden başarıya inanmalı ve azmetmelisiniz. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inanın ve güvenin.

 

Saygıdeğer Velilerimiz;

Çocuklarımızın anne babaları olduğunuz kadar onların ilk öğretmenleri de sizlersiniz. Eğitim öğrenci-veli ve öğretmen üçgeni üzerinde şekillenebilir. Çocuklarımıza hayatı öğreterek başarıya ulaşabilmelerini sağlamak için rehberlik etmeli, onların iyi bir eğitim alması, kişiliklerinin gelişmesi, şekillenmesi ve iyi bir geleceğe hazır olmaları için okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde bulunmalısınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim-öğretim yılının okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ile değerli velilerimiz ve tüm eğitim camiamız için hayırlı olmasını dilerim.

 

İlköğretim Haftamız Kutlu Olsun...

 

                                                                                                                                                                                                                        Süleyman Atcıoğlu

                                                                                                                                                                                                                Oğuzlar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.