ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OĞUZLAR'DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Oğuzlar'da 24 Kasım öğretmenler günü bir dizi etkinliklerle kutlandı. Oğuzlar ilkokulunun hazırladığı ilçe kutlama programı Atatürk anıtına çelenk sunumu ve kutlama programı şeklinde iki aşamada yürütüldü
OĞUZLAR'DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Oğuzlar'da 24 Kasım öğretmenler günü bir dizi etkinliklerle kutlandı.

Oğuzlar ilkokulunun hazırladığı ilçe kutlama programı Atatürk anıtına çelenk sunumu ve kutlama programı şeklinde iki aşamada yürütüldü

Program önce 100. Yıl Atatürk Parkı'nda gerçekleşen çelenk sunma programına Yazı işleri müdürü Murat Ceylan, malmüdürü Erhan Şahin, Tapu müdürü Alaattin Acar, ilçede görev yapan tüm okul kurum yöneticileri ile öğretmen ve öğrencilerin katıldığı çelenk töreniyle başladı.

Saat 09.30'da 100. Yıl Atatürk Parkı'nda ilçe milli eğitim müdürlüğü çelengi milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu tarafından saygı duruşu ve istiklal marşı eşliğinde Atatürk anıtına çelenk sunuldu. 24 Kasım öğretmenler günü ilçe kutlama programı ise Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda saat 10:00'da Oğuzlar ilkokulunun hazırladığı etkinlikler ile devam etti.

Kutlama programına Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, ilçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bşvç. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri Cevdet Kızıl, İlçe Milli Eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, ilçe müftüsü Sinan Eravcı, ilçe sağlık müdür V Murat Karaman, daire amirleri, Meclis üyesi Murat Çoçak, siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri ile okul müdürleri, emekli öğretmenler ve öğrenciler, misafirler katıldı.

Kutlama programı saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Emekli öğretmenler adına İsmail Madan bir konuşma yaptı. Hatıralarını ve günümüz öğretmenlerine uyarı niteliğinde hatırlatmalarda bulundu.

Günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu yaptı. Öğretmenlik mesleğinin önemi ve toplumdaki yerleri ve içinde bulunduğu durum, görev sorumlulukları ve öğretmeninin kendisi için yaptığı fedakârlığı konu eden duygusal bir açılış konuşması yaptı. Atcıoğlu konuşmasında;" Toplumun ilerlemesine, çağın gerektirdiği teknolojik yeniliğe, birlik ve beraberliğin sağlanmasına, hoşgörüye, merhametli olmaya ve insanlığın gerektirdiği tüm davranışların öğretilmesine azim ve kararlılıkla gayret gösterirler.Bu yolda her türlü zorluğa razı olurlar, elinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakârlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler" dedi.

Oğuzlar ilkokulunun öğrencilerinin hazırladığı şiirleri okumalarıyla devam eden programda koro ve solo şeklinde şarkılar seslendirildi. Video gösterisi, oratoryo gösterileri protokol üyeleri ve misafirlerce beğenildi.

Öğretmenlik mesleğine yeni başlamış ve öğretmenlik yemini etmemiş öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin emekli olmuş öğretmenlere plaket takdim etti.

24 Kasım Öğretmenler günü ve Şehit öğretmenler anısına tüm ilçeyi kapsayan yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım ve diğer protokol üyeleri takdim etti.

 

Oğuzlar belediye başkanlığının sponsorluğunda Altınkoz'da bütün idareci ve öğretmen ile emekli öğretmenlere yemek ikramı ile program dolu dolu hale geldi.

 

26-11-202226-11-202226-11-202226-11-202226-11-2022

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.