ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Farkı

Oğuzlar'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.
Oğuzlar'da Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Farkı

 

Oğuzlar'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.

 

Kutlama programının ilk adımı Oğuzlar ÇPAL müdür yardımcısı Ali Haydar Akkuş yönetiminde Cumhuriyet Meydanından Çelenk sunumunun yapılacağı 100. Yıl Parkına doğru bando eşliğinde lise öğrencilerinin gençlik yürüyüşü ile başladı.

100. Yıl Parkında Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü çelengi ilçe müdür vekili Ahmet Gümüş tarafından yoğun bir katılımla Atatürk büstüne konulmuştur.

 

Çelenk sunma programına Oğuzlar Gençlik ve Spor ilçe müdürü Ahmet Gümüş, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, tapu müdürü Alaaddin Acar, Tarım müdürü Rıza Tüfek, Vakıf müdürü Ahmet Sarıkaya, siyasi parti temsilcileri, tüm okul kurum müdür ve müdür yardımcıları, öğretmenler katılmışlardır.

 

Çelenk sunma programı sonunda Kutlama programının ikinci adımı için protokol ve davetliler Oğuzlar İlçe Stadına geçildi.

 

Oğuzlar İlçe Stadındaki programa Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, ilçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bşvç. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri Cevdet Kızıl, İlçe Milli Eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, ilçe müftüsü Sinan Eravcı, daire amirleri, Meclis üyesi Hasan Çoçak, siyasi parti temsilcileri, öğrenci velileri ile okul müdürleri, emekli öğretmenler ve öğrenciler, misafirler katıldı.

 

Oğuzlar İlçe stadında gerçekleştirilen kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor ilçe müdür V. Ahmet Gümüş yapmıştır. Gümüş konuşmasında;" "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 104. Yıldönümünde bir arada olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Atatürk bu ülkede gençlere güvenmiş geleceğin gençlerin elinde olduğunu dile getirmiştir" dedi.

 

Programda Beden Eğitimi Öğretmeni Işıl Ebru Özkan yönetiminde Oğuzlar ÇPAL öğrencileri tarafından hazırlanan step gösterisi ilgi ile izlenmiştir. Ardından Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü antrenörü Burhan Karagöz ve yönetimindeki ortaokul öğrencilerince güreş gösterileri yapılmıştır. 

 

Oğuzlar ÇPAL müzik öğretmeni Mehmet Alp Döngeloğlu'nun hazırladığı gençlik korosu günün coşkusunu zirveye taşımıştır. 

 

Program anında çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlenmiştir. Gençlik koşusu, Halat Çekme Yarışması, Senkronize 2 kişilik bir oyun olan paletli koşu yarışı yoğun bir ilgi ile izlenmiştir. Müsabakalar arasında öyle bir oyun var dı ki tüm seyirciler tarafından merakla izlenmiştir. Bu oyun görme yetisini kaybeden kişilerin rehabilitasyonunda da kullanılan, görme engellilere özgü bir takım sporu olan GoalBall müsabakasıydı.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı sonunda ilçe geneli düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 

Kutlama programı ödül töreni sonrası programa katılan tüm öğrencilerin tören alanında bando eşliğinde tören geçişi ile sona erdi.

19-05-202319-05-202319-05-202319-05-2023

 

 

 

19-05-2023 

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.