ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da Coşkulu 23 Nisan kutlaması

Oğuzlar'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. Yıldönümü Oğuzlar İlkokulu, Kayı İlkokulu, Ortaokulu ve Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulunun ortaklaşa hazırladığı Çelenk sunma ve ilçe programıyla kutlandı.
Oğuzlar'da Coşkulu 23 Nisan kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programının ilk bölümü çelenk sunma programı oldu. Oğuzlar 100. Yıl Atatürk parkında yer alan Atatürk anıtına İlçe milli eğitim müdürlüğü çelengi müdür Süleyman Atcıoğlu tarafından sunuldu. Çelenk sunumu sonrası saygı duruşu ve istiklal marşının okunması yer aldı.

Çelenk programı sonrasında ilkokul öğrencilerinin makam ziyaretleri ile temsili makam koltuğunu temsili olarak devraldılar. Makam ziyaretleri kapsamında öğrenciler Oğuzlar kaymakamlığını, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

İlçe Kutlama Programı Oğuzlar İlkokulu okul bahçesinde öğrencilerin sunumları ile canlanan etkinliklerle devam etti.

Okul öğrencilerinin hazırladığı öğretmenlerin rehberlik ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Protokol Kutlama Programı'na Oğuzlar Kaymakam V Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkan V Orhan Afşar, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri V. Cevdet Kızıl, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri, ilçe milli eğitim şube müdürü Hikmet Dikimen, siyasi parti temsilcileri, encümen üyeleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları ile öğrenci velileri katıldı.

İlçe programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu yaptı. Atcıoğlu konuşmasında" TBMM'nin açılışının 103. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir Türkiye Cumhuriyet Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiş, 103 yıl geçmiştir. Yine bu milletin birliği ve beraberliği sayesinde nice 100 yıllar geçecektir." dedi.

İlçe kutlama programında anasınıfı minik öğrencilerinin hazırladığı ve sahnelediği gösteriler büyüklerini aratmayacak seviyedeydi. Farklı öğrenci sınıflarının hazırladığı birbirinden güzel Gösteriler. Yarışmalar, Şarkılar, Şiirler İlçe Protokol mensupları ve seyirciler tarafından büyük beğeni kazandı ve çok eğlenceli geçti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  İlçe genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen  23 Nisan konulu resim ve şiir yarışması ile yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kaymakam ve protokol üyeleri tarafından ödüllerin dağıtıldığı programda kaymakam ve protokol toplu resim çektirdi.

İlçe protokolünün ve öğrenci velilerinin geniş katılımları ile ilgi gösterdiği program misafirlere yapılan ikramlarla sona erdi.

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.