ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da Farklı Öğretmenler Günü Kutlaması

Oğuzlar'da Farklı Öğretmenler Günü Kutlaması

 

 Program, Oğuzlar 100. Yıl Atatürk Parkı bahçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı. Çelenk sunumu sonrasında hep birlikte saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

 

Programlara Oğuzlar Kaymakamı Muhammed Turan ve Belediye başkanı Muzaffer Yıldırım, ilçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bşvç. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri Umut Aydın, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, Daire amirleri, Siyasi Parti temsilcileri ve ilçede görev yapan tüm okul yöneticileri ile öğretmenler katıldılar.

 

Çelenk tören programının ardından Oğuzlarda görev yapmış ve hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerin kabir ziyaretleri İlçe milli Eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, şube müdürü Hikmet Dikimen, bir gurup öğrenci öğretmenlerle gerçekleştirildi.

 

24 Kasım öğretmenler günü ilçe kutlama programı Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasını göreve yeni başlayan öğretmen konuşması yapıldı. İlçede yeni emekli öğretmen olmadığından emekli öğretmenler adına emekli öğretmen Ahmet Turan bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu'nun günün anlam ve önemini belirten konuşması takip etti. Atcıoğlu konuşmasında; "Öğretmen sorumluluğu büyük, dikenleri çok, bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü zorluğa razı olurlar, ellerinden gelen uğraşı ve çabayı büyük bir fedakarlıkla ortaya koyarlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler. Toplumun ilerlemesine, çağın gerektirdiği teknolojik yeniliğe, birlik ve beraberliğin sağlanmasına, hoşgörüye, merhametli olmaya ve insanlığın gerektirdiği tüm davranışların öğretilmesine azim ve kararlılıkla gayret gösterirler." Dedi.

İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğluöğretmenlik mesleğine yeni başlamış öğretmenlere mesleklerinin bilincinde olmalarını hatırlattı. Emekli olanlara sevgi ve saygılarını sunarak ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlere de Allah'tan rahmet dileyerek bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin ettiği törende ilçede görev yapan öğretmenlerin hazırladığı sinevizyon gösterisi de izlendi. Öğrencilerin de görev aldığı seride öğretmenler Fatih Hastaoğlu ve Mert Aktaş karşılıklı şiir okudular.

Programının ardından ilçe düzeyinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilen öğretmenler günü temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Muhammed Turan ve Belediye başkanı Muzaffer Yıldırım tarafından öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

İlçe Programı sonunda Kaymakam Muhammed Turan ve Belediye başkanı Muzaffer Yıldırım tüm öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Program Kaymakam Muhammed Turan'ın da katıldığı ilçede görev yapan öğretmenlere belediye başkanı Muzaffer Yıldırımın verdiği yemekle son buldu.

 

 

27-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-2023

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.