ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OĞUZLAR'DA "GÖNÜLDEN DİLE" ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLENDİ.

OĞUZLAR'DA

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerin hazırlayıp sahneledikleri "Gönülden Dile" şiir dinletisi düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan program öğrenci ve öğretmenlerin okuduğu şiirlerle devam etti.

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selma Çetiner'in koordinesinde düzenlenen Şiir dinletisine İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu, İlçe Tarım Müdürü Rıza Tüfek, ilçe Hastane Müdürü Murat Karaman, Millî Eğitim Şube Müdürü Hikmet Dikimen, daire amirleri, ilçedeki okul idareci ve öğretmenleri de katıldı.

Büyük şair, üstad ve ustaların yüreklere hitap eden şiirleri Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerince seslendirildiği "Gönülden Dile" şiir dinletisinde gönüllerin bam teline dokunulduğu anlar yaşandı.

Filistin ve Doğu Türkistan'daki mezalime de değinilen program gönül coğrafyasında yaşananlara da farkındalık oluşturdu.

Duygusal anların yaşandığı şiir dinletisi sonunda ilçe millî eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, söz alarak şiir dinletisinin hazırlanmasında görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Katılımcılara teşekkür etti. Atcıoğlu; "insanların doyması için sadece boğazından bir şeylerin geçmesi gerekmiyor. Kalp ve gönül doygunluğuna da ihtiyaç vardır. Bu doygunluk duygu birikimini coşturan şiirlerle meydana gelmektedir." Dedi. Programın hazırlığı için emeği geçenlere teşekkür etti.

Görev alan öğrenci ve öğretmenler ile protokol üyelerinin toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle  "Gönülden Dile" şiir dinletisi programı sona erdi.12-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.