ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. Yılı Programla Kutlandı

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yılı kutlama programı Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programla kutlandı.
Oğuzlar'da İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. Yılı Programla Kutlandı

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yılı kutlama programı Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı programla kutlandı.

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi Şehit Hüseyin Damar Konferans Salonunda gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı sayın Ali Emre Tekin, Belediye Başkan vekili Hasan Çoçak, İlçe Jandarma Komutanı Murat Okur, İlçe Emniyet amiri Cevdet Kızıl, ilçe müftüsü Sinan Eravcı, İlçe Milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Oğuzlar halkı katılmışlardır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunuşu ile başlayan Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Oğuzlar ÇPAL tarih öğretmeni Fatih Hastaoğlu yaptı. Tarih öğretmeni konuşmasının bir bölümünde Mehmet Akif Ersoy için şunları dedi: "...İnandığı gibi yaşamış, çilesini çekmediği hiçbir düşünceye eserlerinde yer vermemiştir. Yaşayışıyla duruşuyla istiklal şairi sıfatını ziyadesiyle hak etmiş bir anıt insandır."

Katılımcılar tarafından beğenilen bu programı hazırlayan öğretmenlerden Oğuzlar ÇPAL edebiyat öğretmeni Mert Aktaş okudu. Duygu yüklü şiirini "Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın" dizesi ile bitirmiştir.

"Akif ve İstiklal Marşı'' Oratoryosu Oğuzlar ÇPAL öğrencileri duygu yüklü bir 12 Mart İstiklal Marşı Koreografisi ile izleyenlerde duygu seli yaşatmıştır.

Oğuzlar ÇPAL öğrencilerinin hazırladığı bu güzel programda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet Dikimen'in Oğuzlar İlkokulunda okuyan kızı Asya Dikimen İstiklal Marşımızın ilk kıtasını okuyarak destek verdi.

Oğuzlar ÇPAL müzik öğretmeni Mehmet Alp Döngeloğlu'nun hazırladığı 12 Mart Gençlik Korosunun seslendirdikleri Mehmet Akif Marşları ile günün anlam ve önemini zirveye taşıdı.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programı ilçe düzeyi okullarında düzenlenen Kompozisyon, şiir ve resim branşlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Protokol üyeleri tarafından verilerek son buldu.

Program sonunda Oğuzlar İlçe Milli Eğitim müdürümüz Süleyman Atcıoğlu programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere tüm protokol amirleri adına teşekkürlerini sundu.

10-03-202310-03-202310-03-202310-03-202310-03-2023

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.