ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da Öğrenciler Uzayı İnceledi

Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu ve Oğuzlar Ortaokulu müdürlüğünün organize ettiği etkinlikle Astronom eşliğinde Uzayı incelediler. Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde başlayan etkinlik Teleskop gözlemi, konferans ve öğrenci velilerinin de davet edildiği Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gece yıldızların izlenmesiyle devam etti.
Oğuzlar'da Öğrenciler Uzayı İnceledi

Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu ve Oğuzlar Ortaokulu müdürlüğünün organize ettiği etkinlikle Astronom eşliğinde Uzayı incelediler.

 

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde başlayan etkinlik Teleskop gözlemi, konferans ve öğrenci velilerinin de davet edildiği Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gece yıldızların izlenmesiyle devam etti.

 

Ankara'dan Oğuzlar'a davet edilen Astronom Murat Akın Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu ve Oğuzlar Ortaokulu öğrencilerinin tamamı ile Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir kısmına Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde teleskop aracılığı ile Güneş ve uzayı gözlemletti. Güneş hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulunarak öğrencileri bilgilendirdi.

 

Teleskop ile güneş ve uzayın incelenmesi etkinliğine Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkan vekili Hasan Çoçak, ilçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile öğrenci velileri ilgi gösterdiler. Teleskop gözlemi yaptılar.

 

Güneş ve uzayın gözlemlenmesinin ardından Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda Astronom Murat Akın tarafından tüm katılımcılara uzay, güneş, dünya, gezegenler, uzay olayları, uydular, galaksiler ile uzay olayları hakkında özel ve gizemli açıklamaları içeren bir konferans verildi. konferans sonrası öğrencilere yemek ikram edildi.

 

Akşam Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde uydu ve yıldızların izlenmesi etkinliğine öğrenci velileri de ilgi gösterdiler. Teleskop ile ilk defa gözlem yapan öğrenciler ile velileri hayranlıklarını gizleyemediler.

 

İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, öğrencilerin ilgisini çekecek hafızalarından silinmeyecek bu etkinliğin onlara yeni ufuklar açacağına inandığını belirtti.

Oğuzlar Kaymakamı Ali Emre Tekin'in yakın ilgi gösterdiği etkinlik hakkında; "iyi düşünülmüş bir etkinlik, öğrencilerin unutmayacağı gelecekte hatırlayacağı bir gözlem ve konferans oldu." dedi.

Etkinlik sonrası Oğuzlar kaymakamı Ali Emre Tekin Astronom Murat Akın'a, ilçe milli eğitim müdürlüğüne, Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu ve Oğuzlar Ortaokulu müdürü Ahmet Gümüş'e, idareci, öğretmen ve öğrenciler ile velilerine teşekkür etti.


09-11-202209-11-202209-11-202209-11-2022

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.