ÇORUM OĞUZLAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oğuzlar'da Üzüm Hoşaflı 18 Mart Programı Düzenlendi

Oğuzlar'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Oğuzlar Ortaokulu ve Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan bir dizi etkinlikleri içeren Çelenk sunma, şehit kabirleri ziyareti ve ilçe programlarıyla anıldı.
Oğuzlar'da Üzüm Hoşaflı 18 Mart Programı Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anma programının ilk adımı Oğuzlar 100. Yıl Atatürk parkında yer alan Atatürk anıtına çelenklerin sunulması oldu. Çelenk Sunma programında Oğuzlar kaymakamlığı ve Oğuzlar Belediye başkanlığı çelenkleri Kaymakam V Ali Emre Tekin ile belediye başkan V Hasan Çoçak tarafından sunuldu.

Çelenk sunma töreni sonrasında protokol üyeleri ile davetliler, şehit ve gazi yakınları beraberce Oğuzlar mezarlığında bulunan şehit kabirlerini ziyaret ettiler. Şehit yakınlarının da yer aldığı ziyarette duygulu anlar yaşandı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Oğuzlar müftüsü Sinan Eravcı tarafından dua edildi.

Kabir ziyaretinin ardından misafirler ile bütün protokol Oğuzlar Ortaokulu ve Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan  Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşecek programa katıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anma etkinlikleri ve ilçe programına Oğuzlar Kaymakam V Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkan V Hasan Çoçak, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb.Kd.Bçvş. Murat Okur, İlçe Emniyet Amiri V. Cevdet Kızıl, İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu, ilçe milli eğitim şube müdürü Hikmet Dikimen, siyasi parti temsilcileri, encümen üyeleri ve okul müdürleri, müdür yardımcıları ile öğretmenlerin katıldığı anma töreninde şehit yakınları ve gaziler de yerlerini aldılar.

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşecek programda konuklar üzüm hoşafı ve ekmek ikramı ile karşılandı. İlçe programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Günün anlam ve önemi için konuşan okul müdürü Ahmet Gümüş;" Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin, aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizin Şehitler Günü'nü idrak etmenin haklı gurunu yaşamaktayız. Aziz şehitlerimiz Sizlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Sizler ölmediniz hep yaşıyorsunuz. Adınızı her zaman yaşatacağız " dedi. 

İlçe programında Çanakkale zaferi ile ilgili şiirler, Çanakkale türküsü, Çanakkale zaferi belgeseli, Çanakkale oratoryosu ve Çanakkale anısının canlandırıldığı duygu dolu etkinlikler şehit ve gazi yakınları ile protokol üyeleri ve davetlilerce beğenildi.

Program sonunda ilçe genelinde düzenlenen Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Oğuzlar Kaymakam V Ali Emre Tekin, Oğuzlar belediye başkan V Hasan Çoçak ile diğer kurum amirleri tarafından dağıtıldı.

20-03-202320-03-202320-03-2023

Hükümet Konağı 19070 Oğuzlar/ÇORUM - 0364 561 73 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.